LAVA – 40 yıllık tecrübe ile birlikte, Türkiye’nin en modern ve en yüksek teknoloji döküm ve emaye fabrikasına sahiptir.

Lava’nın ana üretim konusu;döküm demir tencere, tava, ızgara ve ocak üstü döküm ızgaralardır.

Lava; yeni ve son teknoloji döküm kalıplama(Sinto ve Disa), kum hazırlama, ergitme, kumlama/taşlama ve dünyanın emaye konusunda lider şirketi Emaye kaplama tesisine sahiptir. Makinaların tamamı tam otamatik ve CNC kontrollüdür.

Lava; sahip olduğu modern tesisi, esnek ve verimli üretim özelliğine sahip makinaları ile en yüksek kalite standartlarında ve yüksek üretim kapasitelerinde ürünler sunmaktadır. Müşterilerinin ihtiyaçlarını ve memnuniyetini sağlamak amacıyla, sahip olduğu toplam kalite ve ERP/MRP yönetim sistemi, sürekli iyileştirmeye dayanan kesintisiz bir hizmet sağlamaktadır.

Lava müşterilerine yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerin yanında; uzun soluklu iş ortaklığı, yüksek performans, en yüksek kalitede servis, lojistik, üretimde esneklik, mühendislik hizmetleri sunmaktadır.

Döküm Demir ve emaye kaplamada, yüksek teknolojiye sahip dünya standartlarındaki üretim tesisinde, döküm ızgara üretimiyle başlayan yolculuğu bugün dünya mutfaklarına yayılan zengin ürün çeşitliliğine ulaştı.

6.000m2. kapalı, 15.000m2 açık alanda üretime devam eden Lava tencereden ızgara tavaya, döküm ızgaradan özel pişirme kaplarına, ahşap sunum tahtalarından mangala kadar mutfak ve lezzete dair pek çok ürünü Türkiye’nin yanı sora 70 ülkeye ihraç ediyor. ISO9001 standartlarındaki üretim tesislerinde dünyanın en yüksek kaliteli döküm demiri, Elektroforez emaye kaplama teknolojisiyle bir arada işleniyor.